cywilW naszej kancelarii w Piotrkowie jak i w Krakowie zajmujemy się również sprawami związanymi z szeroko rozumianym prawem rodzinnym, a przede wszystkim reprezentujemy naszych klientów w sprawach o rozwód, separację, alimenty, podział majątku wspólnego, a także o adopcję, o zaprzeczenie lub ustalenie ojcostwa oraz ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich.

Piotrków Trybunalski / Kraków

Jak przebiega praca specjalisty adwokata od spraw rodzinnych i rozwodów w Piotrkowie?

Porada Prawna

Popularnie nazywana tez konsultacją, lecz mając na uwadze rozwody jest to bardziej spotkanie, podczas którego adwokat specjalista w sposób przejrzysty wyjaśnia i opisuje przebieg typowego postępowania w wszelkich sprawach rozwodowych. Omawiana jest również sytuacja w której obecnie znajduje się klient.

Negocjacje

Bardzo często rozpoczęcie jakiegokolwiek procesu rozwodowego poprzedzają negocjacje i mediacje, w których zakres wchodzi zarówno rozmowa małżonków we własnym za kresie, oraz te które prowadzone i kierowane są przez adwokatów reprezentujących strony. Jest to zwykle ostatnia chwila, by móc dojść do porozumienia bez ingerencji sądowej oraz są to często ostatnie spokojne dyskusje pomiędzy małżonkami.

Dokumentacja i dowody

Wiadomym jest, że Sąd nie zna prawdy, wie jedynie jakie są i co przedstawiają akta. Z tego powodu niezwykle ważnym jest, by znalazło się tam wszystko to, co pomoże przekonać sąd do rozstrzygnięcia bieżącego problemu – uznania winy, udzielenia zabezpieczenia czy też rozstrzygnięcia o losie dzieci. Dobry adwokat musi być dobrym strategiem. Bez odpowiednio przygotowanej strategii prowadzenia sprawy całe powództwa mogą okazać się nietrafione i nieskutecznie prowadzone.

Reprezentacja strony przed sądem

Przesłuchania, wyjaśnienia, opinie psychologów, dodatkowo nieprawda, awantury i oskarżenia – prawda nie zawsze jest przyjemna. Są to nierozłączne elementy rozwodu – najbardziej emocjonalnego ze wszystkich spraw poza karnymi. Specjalista prawnik od rozwodów musi zachować dystans, jednocześnie będąc opoką dla reprezentowanego klienta.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Zostaw nam wiadomość.